Svatba

Svatebčané, zabavte se!

Minule jsem vám ve svatebním seriálu dala pár tipů na to, jaké dekorace vyrobit na svatbu, nebo kde je sehnat, aby nestály tisíce. Dneska se zaměříme na zábavu. Prozradím vám, jaké „zábavičky“ a další program jsme připravili pro naše hosty. A i tentokrát si většinu z toho zvládnete vyrobit sami.

FOTOKOUTEK

Fotokoutek na svatbě rozhodně nesměl chybět. Původně jsem měla představu o tom, že objednáme profesionální fotokoutek, například Smilebox, ale nakonec mi to připadalo jako zbytečně velký náklad a proto jsme si ho připravili sami. Na vhodné místo jsme umístili stolek a na něj položili 2 Instaxy (foťáky, které hned vytisknou fotku) – půjčili jsme si je v Polaroid Love, kde to funguje tak, že vám zdarma půjčí foťáky a vy si k nim koupíte náplně. Koupili jsme celkem 100 fotek a bohatě to stačilo. Na stolku byly kromě Instaxů ještě bublifuky a rekvizity na špejlích, které jsem objednala za pár dolarů na AliExpressu. Ondra vyrobil „komixové bubliny“ z kartonu a na ně si každý mohl napsat křídou, co chtěl. Vedle fotokoutku byly natažené šňůry jutového provázku s kolíčky, kam hosté mohli připnout svoje fotky, pokud nám je chtěli nechat na památku. Ani ve fotokoutku nechyběla cedule (více v článku o svatebních DIY) – tentokrát jsme ji použili jako „návod k použití“. Celkově jsme se tedy s cenou fotokoutku vešli cca do 2400 Kč, místo 10 – 20000.

DOTAZNÍČKY

K výrobě dotazníčků jsem se inspirovala na Pinterestu. Sedla jsem si k počítači a pomocí Canva.com jsem připravila dotazníčky, jaké můžete vidět na fotkách. Pak jsme je vytiskli na tvrdý papír a umístili je na další stolek spolu s fixami. Nechyběla černá krabice z IKEA, která sloužila jako schránka na vyplněné papíry. Na krabici jsme bílou fixou napsali návod, aby každý věděl, co má na tomto stanovišti dělat. Měli jsme radost, že se zapojili skoro všichni hosté a nám zůstala opravdu vtipná sada na památku. Nejvtipnější dotazníčky byly samozřejmě od dětí.

KAPELA A DALŠÍ HUDBA

Na svatbu jsme zvolili pohodovou letní hudbu, kterou jsme si poskládali do playlistu ve Spotify (pozor, zaplaťe si premium účet, aby vám tam nehrály reklamy). Tato hudba hrála od obřadu do krájení dortu, potom přišla na řadu kapela. Trojice s kytarama, která si říká Mayday. Poznali jsme je díky tomu, že hráli na oslavě Ondrovy mamky a líbilo se nám, že hrají takovou pohodičku –  rockové pecky, o kterých jsme věděli, že se jimi zavděčíme většině hostů. A fungovalo to – všichni tancovali, zpívali a bylo to super, protože všechny písničky znali. U volby kapely podle mě platí, vybrat opravdu to, co se bude líbit většině hostů, než přesně styl vašeho nejoblíbenějšího žánru – jen si představte babičky a strejdy, když by na sklonku dne přišla Drum and Bass party :D Jakmile kapela skončila, pokračovali jsme večerním party playlistem, který jsme měli jako druhý připravený na Spotify a tam už jsme se mohli odvázat podle libosti.

HELIUM

Helium jsem původně chtěla hlavně kvůli balonkům na dekoraci. Nakonec jsme ho měli fakt hodně – táta přivezl velkou lahev a přidal se i Ondrův strejda. A my měli hodně balonků a provázku! Všichni se bavili – děti, rodiče, prarodiče, kamarádi… všichni si nafukovali balonky a v pokročilejší hodině dýchali helium, zpívali, nahrávali nám svatební video vzkazy a měli z toho strašnou srandu.

VZKAZY

Vzali jsme jednu ze svatebních cedulí a přivázali k ní bílou fixu na provázku. Svatebčané nám sem mohli napsat vzkazy nebo přáníčka.

STROM HOSTŮ

Strom hostů jsme dostali jako dárek od kamarádky – jedné z mých družiček a jejího muže. Je to obraz stromu, ke kterému patří houbičky napuštěné barvou. Každý host dá na strom svůj otisk prstu a připíše svoje jméno. Dnes máme strom v obýváku v rámečku a je to moc hezký svatební „suvenýr“.

DRAŽBA PODVAZKU

Dražbu podvazku jsme okoukali na svatbě našich kamarádů. Probíhala v pozdějších večerních hodinách a ujal se jí náš kamarád Viktor, který z toho udělal skvělou show. Podvazek vydražil za docela hodně peněz, které jsme si pak přihodili do „fondu“ na svatební cestu.

2 komentáře: „Svatebčané, zabavte se!“

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.