Po Evropě

Nejlepší kavárny v Barceloně

Právě jsme se vrátili z Barcelony. Barcelonu jsem pro Ondru připravila k jeho třicátým narozeninám jako překvapení a protože fakt miluje dobrou kávu, měla jsem celý seznam kaváren, které stojí za to. Některé jsem našla sama, další mi doporučily kamarádky, které už v Barceloně byly několikrát a pár kaváren mi doporučila jedna fajn blogerka přímo z Barcelony. Některé jsme v rámci třech dnů stihli, hodně jich zůstalo na seznamu pro příští návštěvu a určitě mi jich spousta na seznamu také chybí. V tomto článku najdete povídání o kavárnách, které jsme vyzkoušeli a přidám i ty, které se nám už do prodlouženého víkendu nevešly. Pokud i vy máte nějaký super tip, přidejte ho do komentářů! Budu moc ráda :)

Satan’s Coffee

Satan’s coffee and co.

Jedna z poboček Satan’s Coffee se nacházela přímo za rohem od našeho hotelu, na adrese L’Arc de Sant Ramón del Call 11. Druhá byla o kousek dál a my se do ní podívat nestihli, její adresa je Gran Vía 700. Ať už se vydáte do kterékoliv, rozhodně neuděláte chybu. Čeká vás útulný interiér, který se od ostatních kaváren hodně liší tím, jak je barevný. Modrá-žlutá-růžová. Je tam dostatek míst k sezení, takže si tam v klidu můžete najít židli a probrat další cíle vašich toulek po Barceloně, nebo můžete v okýnku koupit kávu sebou. Jejich motto zní „Roasts to make the devil proud“ a kávu mají vážně skvělou. Najdete tu i něco na zub a část menu je inspirovaná japonskou kuchyní. Kdybych žila v Barceloně, právě do pobočky Gótico bych asi chodila posedět a třeba psát články.

Syra Coffee

Syra coffee

Syra je blízko Casa Vicens, takže je ideálním bodem na mapě, pokud právě tam míříte na prohlídku. Je to maličká kavárna, kde najdete jen pár barových židliček, takže je vhodná spíš na rychlé espresso, nebo něco, co si vezmete sebou. Zajímavé je, že jedna pobočka je v Kuwaitu a druhá právě tady, na adrese Mare de Deu dels Desamparats, 8. Ondra si koupil kávu i sebou domů, takže Syra obstála :) a já měla ledové matcha latté s ovesným mlékem, protože jsem ten den už měla kávy hodně. I to bylo výborné. Než bude vaše káva, nebo matcha, hotová, můžete si na zdi prohlížet fotky z Japonska.

Three Marks

Three Marks Coffee

Maličká, minimalistická kavárna s plechovými schody do prvního patra, s vlastní kávou. Bílé zdi, kaktusy, mentolové židličky vs. kontrastní červená malba na toaletách. To najdete na adrese Carrer d’Ausiàs Marc, 151. Můžete posedět a koukat ven, hrát šachy nebo prohlížet některý z krásných časopisů. Je jedno, že jsou ve španělštině, stejně vás budou bavit. A jestli si chcete dát něco jiného, než, kávu, vyzkoušejte kombuchu.

Nomad (Carrer Joaquín Costa 26)

Nomad Coffee

Mají vlastní kávu (kterou jsme si také dovezli domů) a tři pobočky. My se podívali do dvou a ani jedné návštěvy nelitovali. Jako první jsme navštívili tu, která je u Macba Museu d’Art. Je to maličká, rušná pobočka a je v ní jen pár míst k sezení, ale na rychlou kávu před nebo po prohlídce muzea je ideální. Najdete ji na adrese Carrer Joaquín Costa 26. Druhou zastávkou byl Coffee Lab & Shop na adrese Passatge Sert 12. Prostor je tady útulnější a tmavší a za zády budete mít dvorek plný květin. Je tady také větší klid, ale pořád počítejte se sezením spíš na baru, nebo lavičce. Pokud zavítáte do Nomad Coffe, mrkněte na jejich merch. Mají příjemné mikiny a super vtipné termosky.

Nomad (Passatge Sert 12)

Ruma’s Coffee

Mají kávu od Hidden Café a dělají domácí čokolády. Tahle kavárna původně nebyla na seznamu, ale náhodu jsme na ní narazli, protože byla na trase od hotelu k našemu oblíbenému místu na snídani :) Opět se jedná o maličkou pobočku, ve které je jen pár barových židliček. Nachází se na adrese Ronda Universidad, 10.

A tady je zbytek těch, které jsme nestihli navštívit. Snad do Barcelony zase brzy vyrazíme a doplním článek o další fotky a informace :)

 

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.