Svatba

„Poklidná“ rozlučka se svobodou pro kamarádku

Za svůj život jsem zatím jednu rozlučku zažila jako budoucí nevěsta a dvou jsem se zhostila jako organizátor. Postupně vám tady o všech napíšu, protože věřím, že tipy se můžou někomu hodit. Jako první začnu tou nejaktuálnější – včerejší.

Tuhle rozlučku jsem chystala pro mojí svatební svědkyni, které i já budu svědčit. Obě jsme už mámy, tak mě Míša poprosila o něco klidnějšího a takového, aby byla brzy doma. Hlavně ať tam proboha není striptér!!! (S tím jsem souhlasila, protože mi to přijde fakt nechutný – asi nejsem správnej rozlučkovej typ :D) Když jsem se jí jednou zeptala, co by si nejvíc přála na rozlučku, řekla mi: „Hele, já nic nechci. Já bych byla nejradši, kdybysme si pustily film, najedly se a pak šly spát.“ A tak jsem se fakt pobavila, ale řekla jí, že na to ať zapomene.

12:00 – SRAZ

Sešly jsme se v poledne na Strossmayeráku a čekaly na Míšu všechny v černém se dvěma létajícími balonky, lahví bublinek a tajemnou taštičkou. Taštička obsahovala hromadu lízátek, peříček ale hlavně obálek a krabiček. Ty byly nadepsané časy, kdy je má nevěsta otevřít. Hned jak dorazila, bouchly jsme špuntem a připily si. Pak Míša otevřela první obálku, ve které našla složenou šerpu „Bride to be“. Do ruky vyfasovala balonky a aniž bychom řekly, kam se chystáme, vyrazily jsme pěšky na oběd.

12:30 – OBĚD

Obědové místo vybrala Háňa, další účastnice rozlučky. Byla to restaurace Peperoncino a šly jsme tam proto, že to je kousek od místa srazu a hlavně je tam skvělá zahrádka ve vnitrobloku, což se hodilo. Bylo vážně vedro, ale tady pod stromy se dalo přijemně dýchat. Vychutnaly jsme si mušle, saláty a těstoviny, daly Aperoly a Prosecca a když Míša otevřela další obálku, podle obrázku uhodla, kam máme jít dál. Střelecký ostrov. Ale co tam?

14:30 – KVĚTINOVÝ WORKSHOP

Když jsme dorazily na Střelecký ostrov, Míše se rozzářily oči, protože viděla Coco Van. Znala ho z Instagramu a tak tam konečně byla naživo. Objednaly jsme si limonády a posadily se na připravené barevné deky. Ty nachystaly holky z Givelo, protože pro nás měly workshop. Pustily jsme se do výroby věnců z čerstvých květin. Byla to nádhera – všechny to bavilo, všude voněla lebandule a hlavně se nám každé povedl origonální věneček. Ozdoba na celý zbytek rozlučky.

15:30 – 16:00 – RELAX U COCO VANU

Po workshopu jsme ještě chvíli poseděly a pustily se do aktivity z další obálky. Ta totiž byla plná zlatých a stříbrných tetovaček. Měly jsme radost jako děti a od hlavy až k patě se polepily různými obtisky. Ještě chvíli jsme zůstaly a pak se šlo na vedlejší ostrov k Žofínu.

16:30 – 17:30 – ŠLAPADLA

U šlapadel nás čekala Háňa, která utekla napřed, aby koupila u led a vystála frotu právě na šlapadla (nejdou rezervovat). My už jen pohodlně nastoupily a vyrazily na plavbu. Vyndala jsem Aperol a Prosecco (pssst, na šlapadlech se nesmí pít), repráček s hudbou a už jsme jely. Po chvíli Míša otevřela krabičku s bublifuky a konfetami, což dotvořilo naší párty atmosféru. Během jízdy se vypily všechny zásoby, takže jsme vystupovaly v pěkně veselé náladě.

17:30 – 18:00 – RYCHLÝ DRINK

Od Žofína jsme zamířily do baru (vůbec si nepamatuju jeho název), který se nachází vedle vjezdu do podzemních garáží Národního divadla. Za chvíli bylo na stole několik Aperolů, které bylo potřeba rychle vypít – už na nás totiž čekal další bod programu.

18:15 – 19:15 – LIMUZÍNA

Protože Míšu znám, bylo mi jasné, že „bez limuzíny to není ta pravá rozlučka“. A tak se celá naše skupina nahrnula do osvětleného, dlouhého černého auta, bouchl první Sekt a jelo se na hodinovou projížďku Prahou. Sekt bouchl za tu jízdu ještě dvakrát a stihly jsme i mezipřistání na Petříně. NAvíc si tady Míša rozbalila dárek od holek – sbírá korálky od Pandory a tak dostala jeden svatební i s jejich datem. Cílová destinace byla Staroměstské náměstí, na které jsme vyskákaly v super veselém rozpoložení.

19:30 – 21:30 – VEČEŘE

Na večeři byl zamluven stůl v Ambiente Pizza Nuova a tak nás čekalo italské „all you can eat“. Pizzy, těstoviny, risotta… a my k tomu pily už jen hromadu vody, protože bublinek bylo prozatím nějak moc :D V devět Míša otevřela předposlední obálku a ta ji trochu vyděsila – usoudila, že další zastávka bude na travesti show. Ale pletla se. Byla to jen adresa baru.

22:00 – 23:30 – GOOD NIGHT DRINK

Z Náměstí Republiky jsme tedy šly na Václavák, do Crazy Daisy. To je takový stylový, zajímavě osvětlený bar. Zajímavé jsou rozhodně i drinky pojmenované po částech Prahy a originálně servírované nebo ozdobené. Já jsem si s Míšou dala napůl molekulární drinky, takže nám přinesli vaječňák ve formě špaget, gin-tonic jako želatinový diamant, nebo třeba pálenku jako pralinku.

A protože jsme byly „na tahu“ po strašně dlouhé době a taky jsme unavené z dětí, po posledním drinku (a rozbalení obálky s „certifikátem“ úspěšného absolvování rozlučky) se každá z nás rozjela směrem domů. Sice jsme ještě v limuzíně vedly silácké řeči o tom, že půjdeme tancovat do Lucerny, ale únava už potom nedovolila :D

PS: Děkuju všem na Instagramu za tipy na to, kde koupit balonky!

Další PS: Na rozlučku si vemte Instax a krabičku na fotky z něj <3

1 komentář: „„Poklidná“ rozlučka se svobodou pro kamarádku“

  1. To zní dobře 🙂 já svoji rozlučku vůbec nehrotila, prostě jsme s holkama zašly do baru zapařit. Ale švagrová je šílený hrotič, takže vymýšlela kdejaké kraviny a dělala scény že si to musí naplánovat sama, protože její svědkyně „nemá čas“ to organizovat… Tak jsem jí řekla, že jí to klidně zorganizuju, ale ona si to vymyslela na poslední víkend před mateřskou a to jsem ještě měla psanou rizikovku. Takže jsem s díky odmítla a vůbec mi to nevadí, protože jenom šly na večeři a pak na striptýz s takovýma mlaďounkýma zajíčkama *jdu blejt velebnosti*
    Asi taky nejsem ten správný rozlučkový typ 😃

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.