Recenze

Cocoxim: kokosová voda, kterou miluju

Když jsem si poprvé koupila čerstvý mladý kokos a ochutnala, strašně jsem se do vody z kokosu zamilovala. Kupovala jsem si ho pak na všech možných festivalech a trzích, ale domů jen výjimečně, protože přecejen – hůř se shání, při otevírání člověk nadělá po celé kuchyni (když není super profík) a taky je potřeba ho brzy spotřebovat. Proto když jsem někdy na kokosovou vodu dostala chuť jen tak, začala jsem zkoušet ty balené, ale bohužel mě většinou čekalo zklamání v podobě složení nebo chuti. Nejvíc mi vadilo, že tyto vody často chutnaly tak nějak kysele, takže jsem nad nimi brzy zlomila hůl.

Pak ale přišel jednou domů Ondra a přinesl Cocoxim s tím, že se Patrika (jeho bývalá kolegyně) s manželem rozhodli dovážet tuhle kokosovou vodu přímo z Vietnamu a že nám to posílaj ochutnat. Věřte nebo ne, je to ta nejlepší balená kokosová voda, kterou podle mě u nás můžete sehnat a neříkám to proto, že ji vozí naši kamarádi.

CO JE NA COCOXIMU JINÉ?

Tady se do toho nebudu pouštět vlastními slovy, ale „vyrýpnu“ si to nejzajímavější z webu Cocoximu:

Kokosy pocházejí z oblasti Ben Tre (shluk ostrůvků v deltě řeky Mekong) ve Vietnamu z bio kokosové farmy. Po staletí sem Mekong přináší naplaveniny bláta bohatého na humus, množství antibakteriálních látek, přírodní antibiotika a mikroorganická hnojiva. Na farmě nejsou používána žádná průmyslová hnojiva ani chemické pesticidy. Na rozdíl od mnoha jiných oblastí je zde zakázán chov skotu a drůbeže z důvodu eliminace znečištění půdy výkaly. Oblast je kontrolována a dozorována Control Union – celosvětovou sítí poradenství a ověřování kvality v souladu s příslušnými mezinárodními předpisy organického pěstování.

Právě ojedinělé přírodní podmínky vytváří ideální prostředí k pěstování kokosů té nejvyšší kvality. V čem se kokosy z Ben Tre liší od ostatních? Mají silnější skořápku, odolnější kokosová vlákna, jejich dužina obsahuje vyšší obsah kokosového oleje a voda z nich je přirozeně mnohem sladší než jinde na světě.

JE TO ZDRAVÉ?

Jo! Je to nabité minerály a spoustou dalších prospěšných věcí. Třeba draslíkem, takže může pomci se snížením krevního tlaku. Kokosová voda taky hydratuje víc, než obyčejná voda, je antibakteriální a protizánětlivá, podporuje imunitu a zdravé trávení. A taky se s ní pomaleji stárne díky obsahu kyseliny laurové, která posiluje tkáně v kůži. Je to zkrátka zázračná voda, nejen pro to, jak svěže chutná.

JAKÉ JSOU DRUHY?

Na výběr je ze šesti druhů. Dva druhy úplně čisté kokosové vody, žádná slaidla, konzrervanty, prostě opravdu jen voda z kokosu. Jako další jsou tři druhy kokosové vody s příchutí a to lotosová, citrusová a ananasová. A na závěr kokosové mléko (jako nápoj, ne takové to typické na vaření).

KTERÉ MÁM NEJRADŠI?

Protože jsem koko maniak, tak skoro všechny :D Samozřejmě nejradši mám ty úplně čisté (Organic a Pure), protože mi jednak nejvíc chutnají a taky z toho má i člověk nejlepší pocit, protože nepije žádný přidaný cukr. Z ochucených u mě vítězí Lotos a kokosové mléko (to je pro mě takový „dezertík“).

KDE SE DAJÍ SEHNAT?

Cocoxim už se dá sehnat na různých místech. Já na něj offline narazila třeba v Banh-mi-ba, online například na Košík.cz. S jistotou ho samozřejmě ale koupíte na oficiálním eshopu, kde mají všechny druhy v balení 330 ml nebo 1 l.

A SLEVIČKA BY BYLA?

Byla. Patrika mi pro vás poslala slevový kód. Stačí při nákupu v e-shopu zadat „Cocoleto“ a máte to o 15 % levnější :)

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.