Jak...?, Velikonoce

Jak vyklopit beránka?

Letos se to prostě povede! Žádné připálené uši, žádný beran bez hlavy. Bude to krasavec, který se bude na velikonočním stole vyjímat. Mám pro vás tři zaručené tipy, které vám prostě musí pomoct. Nebo aspoň mě fungují.

  1. VYMAZAT FORMU! Luxusně vymažte a vysypte formu. S vymazáváním vám může pomoct olej ve spreji, který prodávají třeba v Icelandu, nebo si pomožte obalem od sádla. Vysypat samozřejmě hrubou moukou a přebytek vyklopit do koše.
  2. SCHOVAT UŠI A NOS! Z vnější strany formy obalte uši a nos alobalem. Díky tomu se to nepřipeče. Ale pozor! Opravdu obalte jen tato místa, né celou hlavu, tak jako já, kayž jsem to testovala. Beránek pak vypadal, jako když má jogurtovou pleťovou masku.
  3. LÉČBA ŠOKEM! Z horka rovnou do zimy. Zavřenou formu rovnou z trouby odneste do zimy na balkon a klidně přes ní ještě hoďte mokrou utěrku. Beránek se trošku zapotí, maličko se stáhne a půjde lépe vyklopit.
 Než beránka vyklápím, pro jistotu ho ještě pomocí lžíce ze všech stran “odlepím od stěny”. Držím palce, ať to letos vyjde a napište mi, pokud i vy máte ještě nějaké ozkoušené tipy, jak vyklopit celého beránka.

1 komentář: „Jak vyklopit beránka?“

  1. Každý rok si říkám, že si musím pořídit formu na beránka, a každý rok na to zapomenu a vzpomenu si až na poslední chvíli, kdy nemám čas chodit po obchodech. Tak třeba zas napřesrok :)

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.