Miminko Tonda

Pomoooc! Zuby!

Nevím, jestli jsem jediná, nebo to tak mají všechny mámy, ale pro mě jsou zuby strašná (strašná, ve smyslu strašně speciální) událost. Něco jako Vánoce, akorát trošku protivný Vánoce a taky nemaj jasně danej termín. Ale výslednej pocit je tak nějak podobně sváteční.

Když jsme na podzim byli v nemocnici, paní doktorka říkala, že zuby ještě nerostou, ale že Tonda slintá a všechno kouše proto, že se mu hýbou v dásních a tak ho to svědí. Měla pravdu, ještě několik měsíců skutečně zůstaly schovaný. I začátkem ledna na půlroční prohlídce to vypadalo na jasně klidnou situaci. To ani doktorka netušila, co se rozpoutá za necelý týden.

Už od pondělka jsme měli doma úplně vyměněný miminko. Malýho protivce se zvýšenou teplotou, kterej se šklebil na jídlo a v noci plakal ze spaní. Že to jsou zuby, to mě vůbec nenapadlo a čekala jsem něco jako Moribundus. A pak jednu noc plakal fakt strašně, strašně, strašně a tak jsem ho s doměním, že to je bříško vzala do obýváku, že ho budu chovat, dokud to nebude dobrý. A jak ho tak chovám, začal mi žužlat ruku a najednou jsem ho objevila! Zub! Je tam! Hned jsem běžela do ložnice vzbudit Ondru a hrdě mu oznámit ten sváteční nález. Myslím, že mě v rozespalosti ani nevnímal, ale musela jsem.

Vidíte je tam? Maj jen pár milimetrů, ale jsou ostrý, jako žraločí!

No, co vám budu povídat, od té doby jsme se ještě nevyspali, protože o pár dnů pozdějš přišla na scénu rovnou i druhá spodní jednička a asi ho to trápí i po proříznutí. Někde jsem četla, že se znovu vyspíme, až budou venku všechny zuby, ale to prosím ne. Tohle několik měsíců v kuse nedám! (Jasně, že dám, nic jinýho mi nezbyde, ale nechci!!!)

Co nám pomáhá tuhle věc přežít?

Nic moc. Za prvé – koupili  jsme si novou postel. Když už spíme málo, tak ať prý spíme aspoň kvalitně. Říkal Ondra, když vybaloval matraci z koňských žíní. Až se na týhle matraci jednou probudím po třeba pěti (PĚTI!!!) hodinách spánku v kuse, budu určitě úplně novej člověk.

Kousátka. To u nás byl trošku oříšek, protože oříšek by Tonda evidentně kousal mnohe radši, než chlazený gelový věci k tomu určený. Ono to totiž studí a na to se člověk přece musí zaksichtit a pak to zahodit. Takže záchrana přišla v podobě gumovýho kuličkovýho kousátka, který miluje a kousá jako divej. Asi se mu dobře drží a správně se vejde do pusy. Navíc jsou na něm ještě dvě kolečka, za která to chytnu ke klipsu na dudlík a připnu v kočárku, takže to nezahodí, ani kdyby moc chtěl. Kousátko od značky B.TOYS mají tady a praktický klips se sucháčem Tommee Tippee máme z Trendybaby.cz.

Klips na dudlík máme z Trendy Baby, kousátko Pilulka.cz.

Chlazenou okurku. Dej mu chlazenou okurku. Všichni říkali. tak jsem mu ji dla. S radostí ji chytil, strčil do pusy, zatvářil se, že jsem se asi zbláznila a pak s ní radši rejdil mezi hračkama.

No a nakonec, ale ne v poslední řadě – gel na dásně. Poslala jsem pro něj kluky do lékárny a netušila jsem, jak moc nám to pomůže. Sice to Tonda nechce a je to vždycky boj a taky dost nechápu, proč je ve složení karamel (celkově nechápu jakýkoliv produkty pro mimina, ve kterejch je cukr a zásadně to nekupuju), ale ono mu to fakt pomohlo!

A co šaty, byly?

Všichni mi psali, že bych za nález zubu měla od manžela dostat šaty. Tak jsem to několikrát tak napůl ve vtipu nadhodila, ale vypadalo to, že u zasmání zůstaneme, proto jsem to vzala do vlastních rukou a minulý týden zaběhla do Zootu pro pruhovaný krásky, který se na mě usmívaly na Hlaváku přes výlohu. Takže vše je v pořádku!

A co vaše zubatý zkušenosti? Kdy jste se konečně vyspali a co nejvíc pomohlo ulehčit situaci?

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.