Jak...?

DIY: Jak na „domácí“ vánoční přáníčka

Dáváte vánoční přáníčka? A posíláte je poštou, předáváte na návštěvách nebo do nich třeba schováváte poukazy, které někomu balíte pod stromeček? Je vlastně jedno, na co je používáte, ale jen jsem byla zvědavá :) Každopádně tady mám pro vás „recept“ na fakt originální hand made přáníčka, která rozhodně udělají radost. Můžete do nich totiž zakomponovat fotky, které se přímo týkají obdarovaného. A navíc – je to šíleně jednoduché!

CO BUDETE POTŘEBOVAT NA 1 PŘÁNÍČKO:

  • 1 černou čtvrtku
  • 1 přírodní hnědý papír
  • 2 instaxové fotky*
  • Bílou fixu
  • Lepidlo
  • Washi pásky (barevné lepenky)
  • Nůžky

*Jak přijít k instaxovým fotkám? Buď je vyfotit přímo Instax foťákem, nebo je vytisknout na Instax Share tiskárně z telefonu. Tuhle variantu jsem zvolila já, protože je pro mě pohodlnější. Na fotky můžete použít nějaké univerzální vánoční motivy, nebo do nich zakomponovat něco osobního, co se týká člověka, kterému chcete přáníčko dát.

A TEĎ JDEME NA TO:

Jako první si připravte fotky, které na přáníčko chcete použít. Mně na 1 přání stačily 2 instaxové fotky, ale dá se udělat i varianta se čtyřmi na „titulní straně“, nebo nějakou můžete navíc vlepit dovnitř. Můžete samozřejmě použít i „obyčejné“ fotky, nebo třeba větší formát z Instaxu Square. Je fajn vybrat takové obrázky, které mají podobné barvy a zkrátka k sobě perfektně ladí.

Černou čtvrtku přehněte napůl, aby šla otevírat. Pak si odměřte přírodní papír – později ho budete lepit na titulní stranu přáníčka. Měl by být dostatečně velký, aby se na něj vešly obě fotky, ale zároveň by okolo mělo zůstat dostatek prostoru černé čtvrtky.

Odměřený a zastřižený přírodní papír nalepte do horní části titulní strany a na něj přilepte obě fotky. Já vše udělala souměrně, ale je jen na vás, jakým stylem vše doladíte.

Barevnou lepenkou přelepte všechny 4 rohy přírodního papíru tak, aby lepenka zároveň lehce zasahovala do fotek. Nejlepší je použít lepenku vánočních barev. Ta moje byla červeno – bílá, jako cukrkandlové lízátko, ale fajn je i zelená, nebo sváteční zlatá.

Pomocí bílé fixy dozdobte titulní stranu. Přidejte libovolný nápis, vytvořte lemování nebo pokud jste zdatnější v malování, než já, vytvořte trefnou vánoční ilustraci.

Pokračujeme vnitřkem přáníčka. Na levou stranu připravte lepenkový obrázek. Můžete udělat stromeček po mém vzoru, nebo cokoliv jiného – je to jen na vás. Krásně vypadá, když lepenkový obrázek doplníte malovanými detaily.

A na závěr zbývá to hlavní – vepsat věnování, vzkaz, přání… Nebojte se kombinovat velká tiskací písmena se slovy v psacím provedení. Vkládejte mezi text obrázky, zkrátka se nechte unést. Určitě to bude vypadat skvěle!

A na závěr přidávám ještě fotku hotového přáníčka z pohledu na titulní stranu. Věřím, že se vám podaří vytvořit taky takové přání, jaké si sami vysníte :) A pokud se do toho pustíte podle mého návodu, pošlete mi fotku na Instagramu do zprávy. Moc ráda se podívám! Krásné Vánoce <3

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.