Těhotná Jana

Jak se Tonda narodil: Jede se do porodnice

Takže tohle je článek, který jsem napsala na začátku července. A od té doby 16x upravila. Asi 10x jsem se rozhodla, že ho nebudu uveřejňovat a pak zase, že jo. No a nakonec tady teda je. Rychle klikám na „Publikovat“, nebo si to zase rozmyslím. Na Instagramu v anketě jste se totiž celkem shodli, že ho sem prostě nahrát mám. Taky to byl původně článek jenom jeden, ale bylo to tak strašně dlouhé, že se to nechtělo číst ani mně, takže ho rozdělím na několik dílů. Tady máte ten první a na pokračování se můžete těšit v následujících dnech.

Abyste viděli, že nekecám. 16 starších verzí článku:D

Čekání na Tondu se vleklo, jako „tejden před vejplatou“. Termín měl 25. června, ale protože jsem měla hodně plodové vody, doktoři říkali, že se narodí dřív. No a 25. jsem zase seděla s pupkem v Podolí na monitoru, Tonda v břiše spal a nic se k porodu nechystalo. Na další kontrole, která byla plánovaná na 29. června už jsem měla dostat termín na vyvolání a do toho se mi ani trochu nechtělo.

Dlouhý čekání způsobuje, že člověku začne tak trošku hrabat.

Den před touhle kontrolou pořádal Ondra velký event pro svého klienta, musel tam být celý den až do noci a tak jsem se modlila, aby to náhodou zrovna zákonem schválnosti na to datum nevyšlo, ačkoliv by to bylo pěkně k narozeninám mého táty.

Když se Ondra asi v půl druhé ráno vrátil po akci domů, já jsem ještě nespala, protože mě asi po 15 minutách budila tupá bolest v břiše. Nijak jsem se tím nestresovala, protože jsem po tom dlouhém čekání nevěřila, že by to už mohlo něco znamenat.

Kramaření v pokojíčku a balení do porodnice. Nebojte, to není v den porodu, ale asi měsíc před.

Ráno na osmou jsme jeli do Podolí na kontrolu a bolesti se vracely co 5 minut. Nasměrovala jsem Ondru na drive do Mekáče, protože jsem se bála, že už vážně budu rodit a budu tam mít hlad :D. Snídani jsme totiž nestihli. Po příjezdu do Podolí jsem na recepci oznámila, že mě místo kontroly možná pošlou na sál a doktorka se na mě usmála se slovy:

„To byste si tady se mnou takhle v klidu nepovídala.“

V duchu jsem si říkala, že jsem třeba trošku statečnější, než by čekala a fakt se Tonda chystá na svět, ale poslušně jsem zmlkla a šla na monitor. Ten opravdu ukázal kontrakce, ale hodně slabé a po vyšetření mi řekli, že to vůbec nic znamenat nemusí, ať jedu domů a odpočívám. A v pondělí – ať se stavím pro termín na vyvolání porodu, že už přenáším dlouho.

Po příjezdu domů jsem si napustila vanu a pak si lehla do postele, protože síla bolestí se stupňovala a bylo mi pěkně špatně od žaludku.

„Tohle teda na žádnej planej poplach nevypadá!“

V půl třetí opdoledne jsme znovu seděli v autě. Pršelo, že nebylo vidět na 2 metry, na dálnici to jelo krokem, ale byla jsem v klidu. Proškolená z kurzů jsem věděla, že to není tak rychlá věc, jako v amerických filmech.

Přijeli jsme do porodnice, vzali menší tašku s věcmi na porodní sál a vyjeli do čtvrtého patra. Zazvonila jsem na příjmu a oznámila, že asi rodím. Než mě pustili dovnitř, přišlo mi to jako věčnost a bolesti už byly opravdu silné.

Ondrova noha v čekárně u příjmu. Jediná fotka, kterou máme z toho dne a není to ještě na porodním sále.

Za pár minut už Ondra čekal s mými věcmi na chodbě sám, mně se točil monitor a sestra vyplňovala papíry. Vedle točili monitor i další paní, která ale bolesti neměla a tak jsem ji svým funěním co pár minut asi trošku vyděsila. Po monitoru přišla doktorka, aby mě vyšetřila. Než jsem si odložila, zeptala se mě:

„Víte ale, že už máme dneska zavřeno? Je plno až po strop, máme stop stav a proto nikoho dalšího nepřijímáme.“

To ve mně pěkně hrklo. Já nikde jinde rodit nehodlám!!!

A jak to dopadlo? To se dozvíte v dalším článku.

 

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.