Recenze

Whisbear – šumící medvídek

V srpnu jsem se stavila v práci a dostala od šéfa tip na uspávání. Na jeho děti prý perfektně fungoval vysavač. A tak jsem ho ještě ten večer zaparkovala vedle postýlky a na prázdno spustila vysávání. Tonda spokojeně ležel v postýlce a při dalších pokusech dokonce usnul. Bylo to příjemné překvapení! Každopádně dalším krokem bylo zjištění, že to vlastně jde i elegantnější metodou, která se jmenuje Whisbear.

Whisbear je medvídek, který vydává zvuk bílého šumu a miminko se při něm většinou uklidní a spokojeněji spí. Připomíná mu to období, kdy bylo ještě na houbách. A tak jsem v sobotu běžela na poštu pro balík. Přišel z e-shopu Lilylu.cz a moc mě potěšilo krásné balení. Vážím si toho, když obchody zabalí zásilku s péčí a stylem a to tady rozhodně nechybělo. No koukněte sami:

Méďa je asi 30 cm vysoký a mně vlastně vzhledově přijde spíš jako pejsek :D Asi mám moc bujnou fantazii, takže se radši zaměřím na fakta o něm.

HLAVNÍ FUNKCE: BÍLÝ ŠUM

Na zadní straně hlavy medvídka je otvor, který se zapíná na suchý zip. V něm se nachází kulatý strojek vydávající šum. Funguje na tři mikrotužkové baterky a má na sobě velké tlačítko, které mačkáte přes medvídkovu hlavu. Není proto potřeba stroječek vyndavat.

Jednoduše si nastavíte hlasitost, která miminku vyhovuje a ta se sama uloží i pro příští použití. Když šumítko zapnete, vydává zvuk 40 minut (to je prý doba, kterou dítě potřebuje k dosažení hlubokého spánku) a poté se přepne do pohotovostního režimu. Jakmile miminko začne plakat, nebo se více hýbat, šum se opět sám na 20 minut aktivuje. Když chcete zapnout medvídka už spícímu mimču pro případ probuzení, můžete přeskočit úvodních 40 minut a nechat medvídka rovnou v pohotovostním režimu.

Oproti vysavači dělá medvídek menší hluk, ale na Tondu funguje úplně stejně. Je taky výhodné to, že narozdíl od vysavače se šumění zapíná i vypíná jemným zesilováním / zeslabováním, takže to není takový „šok“. Příjemně mě potěšilo zjištění, že naše dětská vysílačka ho po chvilce začne ignorovat a tak mi v obýváku nešumí. Aktivuje se, až když se ozve jiný zvuk.

WHISBEAR NA POSTÝLKU I NA CESTY

Medvídek má dlouhé nohy a v nich magnetky, takže ho můžete snadno připnout na postýlku. Stejně tak se dá přichytit například na kočárek nebo autosedačku, takže pokud vám dítě špatně spí na cestách, možná vám medvídek pomůže. Protože nohy mají mezi sebou dostatek místa, dá se medvídek i položit a nemusí být nutně vždycky připnutý.

DETAILY PRO CHVÍLE BDĚLOSTI

Pro chvíle, kdy ještě není čas na spát, má méďa šustící ouška i nohy, které mimčo na chvilku zabaví. Spodní strany nohou jsou navíc ušité z barevných bavlněných látek.

VÁŽNĚ TO FUNGUJE?

Předpokládám, že to asi nebude fungovat na všechny děti stejně, ale po prvních pár zkouškách můžu říct, že u nás super! Když Tonda pláče, medvídek pomáhá s utišením. Když Tonda usne, medvídek pomáhá k hlubokému spánku. A taky už několikrát spaní zachránil, když se přepnul z pohotovostního režimu zpátky do šumění. Nechci to zakřiknout, víte jak je to, když u dětí něco pochválíte, ale jestli to takhle bude fungovat i dál, možná mi zase začne aspoň trochu Tonda přes den spát.

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.