Recenze

Plenky Kolorky

Přiznám se, že na plíny zatím nejsem žádný odborník a než se Toník narodil, nakoupila jsem zásobu Pampersek. Jednak proto, že mi vycházely nejlíp z doporučení kamarádek, které už děti mají a pak také proto, že to je značka, kterou dobře znám a přijdou mi kvalitní. Nic jiného jsem v té době moc neřešila a Pampersky nám už zůstaly. Psát vám o nich asi nemusím, protože snad každá máma je zná, nebo někdy vyzkoušela, ale ráda bych vám řekla o plenkách, které jsme vyzkoušeli hned jako druhé. Jsou to Kolorky.

Možná jste je viděli už někde na Instagramu, protože v posledních týdnech tam byl tak trochu kolorkový boom a když jsem je vyfotila na stories, hned mi přišlo několik proseb o recenzi.

CO TO TEDY JSOU TY KOLORKY?

Kolorky jsou jednorázové dětské plenky českého původu. Dalo by se říct, že se dají tak trochu zařadit mezi designové kousky. Jsou pěkně balené, v balíku přijdou v tenkém papíru (jako se dává do tašek ve Victoria’s Secret) a i samotné plenky vypadají moc hezky. Tady se projevuju jako typická ženská… „Jaké máte auto?“ – „Bílé.“… Plenky jsou pruhované, v kombinaci růžové a modré barvy. Na webu píšou, že se potisk bude pravidelně měnit, tak se těším, s čím přijdou příště. Jejich motto je:

Jsme Kolorky. Stylové plenky, které jsou šetrné k pokožce miminek i celé zeměkouli.

JSOU ŠETRNĚJŠÍ A EKOLOGIČTĚJŠÍ

Kolorky jsou bělené horkým vzduchem namísto chloru a dělají se z přírodních materiálů – netkaná textilie, buničina, papír. Díky tomu jsou vhodnější i pro citlivější děti a vnitřní vrstva obsahuje pečující aloe vera. Tonda zatím naštěstí moc na ekzémy a opruzeniny netrpí, tak tohle (zaplaťpánbůh) nemůžu posoudit. Když vás budou zajímat všechny materiály konkrétně, včetně toho, jak se potom rozkládají, najdete to TADY na jejich webu, to asi nemá smysl, abych přepisovala. Stejně tak tam najdete mapu, která ukazuje původ všech materiálů, to mi přijde super.

VELIKOSTI A CENA

V nabídce jsou tři druhy balení – na týden, čtrnáct dní a měsíc. Na výběr máte z velikostí S – XL, které se liší, tak jako u ostatních značek, podle váhy dítěte. Tonda měl zatím ty nejmenší, kdy vychází cena za plenku 6,8 Kč u týdenního balení, nebo 6,55 Kč u měsíčního balení. Největší plenky vyjdou v týdenním balení na 10 Kč, v měsíčním na 9,6 Kč. Jsou tedy o něco dražší, než například zmiňované Pampersky, ale myslím, že Kolorky si to můžou obhájit. Nejsem si jista, jestli se prodávají někdě offline, ale dají se objednat přes oficiální e-shop.

POUŽÍVÁNÍ

Musím říct, že jsem spkojená a Tonda vypadá, že taky. Používají se stejně komfortně, jako právě ty známé Pampersky, ale s vědomím, že jsou vhodnější pro dětskou pokožku a šetrnější k přírodě, to jde ještě líp. A samozřejmě mi lichotí i ten design, že jo :D Jsou to zkrátka takové plenky pro malé hipstery.

Takhle vypadají plenky zepředu. Převládá modrá, takže jsou fakt unisex.
Pružná část na bocích nikde netlačí.
Pružná část kolem nožiček. Dobře je obepne, takže plenky správně těsní.
Zapínání klasicky na „sucháč“, který zároveň jistý lepivá část v ohybu. To se hodí, když je miminko ještě maličké a zapínání se vám kříží.

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.