Těhotná Jana

Jak mi břicho narostlo a pak zmizelo

Asi každá těhotná to má podobně. Nejdřív už za každou cenu chceme mít kulaté bříško a když ho konečně máme, funíme, že je to s ním těžké. Kdyby mi na začátku někdo ukázal fotku z posledního týdne před porodem, ani bych nevěřila, že mi pupík může takhle narůst a nepřevážím se dopředu.

V průběhu těhotenství jsem byla trošku nervozní, kolik asi přiberu a jestli to vůbec potom dokážu zhubnout. Ale kromě rostoucího bříška jsem zaznamenala ještě jednu novinku. Nový pohled na sebe samu. Když jsem v posledních měsících už zadržovala vodu a připadala si jako rozkydlá ropucha, při pohledu na staré fotky jsem usoudila, že vlastně normálně nejsem vůbec tak tlustá, jak si celý život myslím. A tenhle pocit se ještě umocnil po návratu z porodnice, když jsem se poprvé viděla celá v zrcadle. Nebudu kecat, takhle vysoko mi pocit sebelásky vydržel jen první týdny, než se zase trošku snížil, ale pořád si sebe vážím tak nějak víc, než dřív. Kéž by to vydrželo napořád i přesto, že mé tělo dnes nevypadá, a už asi ani nikdy vypadat nebude, tak jako předtím.

Takhle mi postupně rosto břicho.

Během těch kouzelných devíti měsíců jsem nejdřív zhubla 3 kila a potom jich 20 nabrala. Když jsem se vrátila z porodnice, do pár dnů jsem byla na původní váze, což je pro mě pořád neuvěřitelný zázrak. Já totiž čekala, že mi tak 10 kg zůstane. Nikdy ale nezapomenu ten zvláštní pocit, když jsem se po porodu poprvé postavila na nohy a hledala najednou rovnováhu úplně jinde. A když jsem udělala první kroky, jak lehké tělo najednou nohy nesly… Teď už jen dostat se zpátky do nějakého pevnějšího tvaru.

21. června vs. 21. srpna

Co mi ale zůstalo a čeho se už jen tak nezbavím, jsou strie. Celé těhotenství i po porodu jsem se poctivě mazala od krku až po kolena a ještě v 9. měsíci to vypadalo, že jsem prošla jen s dvěma jizvičkami na boku. To byl ale omyl. Jak se tělo rychle smrsklo a zbavilo vody a prsa se naopak nafoukla, vylezlo mi celkem dost strií na různých místech. Není to smrtelná katastrofa, ale radost z toho člověk nemá. Tak uvidíme, jak se to časem vyvine. Hlavní ale je, že máme doma zdravýho (a samozřejmě na celym světě nejkrásnějšího) Tondu.

A takhle to vypadá, když postupně „zhubnete“ 17 kg.

1 komentář: „Jak mi břicho narostlo a pak zmizelo“

  1. Náhodou krásně bříško. A můžu se zeptat jak bylo miminko velké? Já jsem v těhotenství přibrala 5 kg, malý vážil 2.9kg a stejně se mi udělaly hodně výrazně strie. Ono to asi ani tak nebude o velikosti bříška nebo miminka, ale o přirozené elasticitě kůže. Mazala jsem vším od nejdražších olejičků po domácí přírodní masti a nepomohlo nic. Až teda rok a půl po porodu jsem si zašla na tuhle proceduru https://ar-aesthetics.cz/esteticka-kamuflaz-defektu-pleti/ a mám to teď zase jako předtím :)

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.