Miminko Tonda

Když za oknem tančí žena ve spodním prádle

To si takhle jdete po ulici a najednou za oknem nějakého bytu vidíte ženu tančící ve spodním prádle? Dost možná to není žádná sexy tanečnice, ale pravděpodobně to je máma v kojicí podprsence, protože se nestihla doobléct, vlasy má narychlo svázané do ananasu, na stole se jí rozpouští vynikající sezamová zmrzlina a v náruči má malého skřítka. Ale proč?

Je to snadné. Za první měsíc s miminem jsem se naučila, že některé věci se dělají třeba klidně na sedm etap. Takže uprostřed čištění zubů a oblékání zvedám z postýlky paviána a jdu znovu uspávat. A právě tehdy mě možná sousedi, venčící psy, vidí za tím oknem a myslí si, že jsem se asi zbláznila.

Ja jasné, že v době očekávání potomka a ani po porodu si jen tak nějakou párty neužijete, ale pokud jste v těhotenství poslouchala svojí oblíbenou hudbu, dost možná ji prcek bude mít po narození taky rád. Takže pak budete mít večírek třeba každý den!

Tonda si evidentně mojí oblíbenou hudbu zamiloval taky a tak tancujeme před reprákem, houpeme se do rytmu a rozhodně to není za zvuku ukolébavky z dětské chůvičky. Naše dítě miluje rock a drum&bass. A nahlas. Většinou usne jako mávnutím proutku, pak si dáme další dvě – tři písničky, aby pořádně „vytuhnul“ a já si ještě trochu zatancovala, když už jsem se do toho dostala, že jo. Kromě uspávání to je totiž taky úžasná pohybová aktivita. Jestli Tondu bude hudba navždycky takhle uspávat, v pubertě s ním na jeho první mejdan půjdu radši i já, abych ho kdyžtak odnesla domů do postele. Za předpokladu, že bych ho ještě unesla.

Nutno ještě dodat, že je potřeba mít repráky, které dobře basujou. Měli by je doplnit do doporučené výbavičky pro miminko a v porodnici by každá máma měla dostat kód na Spotify Premium. Díky Ježíškovi za to, že pořádné repráky dostal Ondra naposledy k Vánocům a omlouvám se ti, Ježíšku, že jsem z nich ze začátku vůbec nebyla nadšená.

 

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.