Miminko Tonda

První koupání aneb lázně v pokojíčku

Byla to dlouho očekávaná událost, na kterou jsme se oba s Ondrou moc těšili a já z toho zároveň byla trošku nervozní. V porodnici nám totiž říkali, že při koupání bude Tonda pěkně křičet. Tomu jsem i věřila, protože když mi sestřička v porodnici ukazovala, jak správně koupat, Tonda se z toho doopravdy mohl vzteky zbláznit. A pak konečně přišel ten den, kdy jsme to mohli zkusit v klidu u nás doma.

Toníkovi se už zahojil pupík a my mohli vyndat vaničku a pustit se do koupání. Do teď znal jen mokrou žínku, protože nám pediatrička doporučila, abychom mu pupík do zahojení nemáčeli a tak jsme byli zvědaví, jak bude na vodu reagovat.

Aby mi mokré mimčo nevyklouzlo z rukou, nachystala jsem celé koupání pěkně na zemi: měkkou podložku s osuškami, žínku, mýdlo a vaničku s vodou správné teploty… Tondu jsem za pomoci žínky namydlila a o chvilku později už jsem ho pomalu pokládala do vaničky s očekáváním tygřího řevu. A jak to pokračovalo? Žádná tragedie se nekonala! Lebedil si v sedátku vaničky, cucal si ruku a nevadilo mu, ani když jsem mu hlavu polévala vodou. Byl jako v lázních a my byli nadšení a dojatí zároveň z toho, jak vypadal spokojeně. Tak si to užíval, že se mi ani nechtělo ho z vaničky po koupání vyndat.

Nevím, jestli to bylo tou zázračnou vaničkou, nebo máme doma milovníka vody, každopádně se díky tomu těším na každé další koupání. :)

PS: Koho zajímá vanička, pořád tady na blogu mám recenzi a fotky.

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.