Těhotná Jana

Proč se říká, že těhotný hnízděj?

Víte, co by mě zajímalo? Kdo vymyslel tak praštěnou věc, jako že těhotný hnízděj. Já mám totiž pocit, že je to přesně naopak.

Když někdo (pták) hnízdí, tak to vypadá tak, že snáší věci na hromádku, aby postavil to hnízdo. Já ale vyhazuju, co se dá. No dobrá, možná by se dalo říct, že jsem hnízdila, když jsem nakupovala věci pro Tondu a dávali jsme dohromady pokojíček – tedy budovali nějaký to pomyslný hnízdo, od čehož tahle věc „hnízdění“ asi vznikla. Ale to ostatní? Ani náhodou.

Mám pocit, že náš byt je jedno velký smetiště, kde skladujeme šíleně nepotřebných věcí a všude je bordel a špína. Pořád chodím a něco uklízím, dělám systém ve věcech, kde panuje chaos. Vrhám se na odmražování mrazáků, vyhazování starých zásob jídla, třídění papírů… za poslední týden už jsem Ondru asi 5x poslala k popelnici s velkým černým pytlem a pořád mám pocit, že je u nás nepořádek. Večer padám na sedačku s bolavým břichem i zády a říkám si, že zítra už tolik šílet nebudu. Ráno si ale spočítám, kolik dní mi zbývá do porodu (dnes to dělá 11 dní) a už zase mám pocit, že všechno nemůžu stihnout.

„Nejhorší“ na tom je, že Ondra ten všechen nepořádek nevidí, má ze mě srandu a mě dokonce i někdy vytáčí, že ten nepořádek nemá potřebu uklízet se mnou. Jenže to je právě kámen úrazu. Kdyby chtěl uklízet taky, tak já vlastně stejně budu mít pocit, že to nedělá pořádně a nakonec bych to zase radši udělala sama. Asi i to je důvod, proč k nám už nechodí paní uklízečka. Uklízela dřív líp a teď to začala flákat, nebo mám prostě jen laserový oči a vidím i ty nejmenší kousky nepořádku? Nevím. Každopádně břicho – nebřicho, já snad nakonec umeju asi i okna.

Díky Bohu za všechny ty holky na Instagramu, který se mi ozývaj na moje Insta stories a píšou mi, že jsou na tom úplně stejně. To mě ujišťuje, že asi nejsem magor, ale je to možná i normální.

Je to fakt vtipnej instinkt, nebo co to vlastně je. Miminko to všechno po narození určitě ocení. Obzvlášť ty přeskládaný boty v botníku nebo čistej mrazák.

 

1 komentář: „Proč se říká, že těhotný hnízděj?“

  1. Já to měla v těhotenství podobně. Ten pocit co nejvíce minimalizovat věci v bytě jsem zažila úplně na 100%. A dost mi do toho i nahrávalo to, že jsme se cca ve 4tem měsíci těhotenství stěhovali do většího bytu. Z 1+kk do velikostně cca takového https://www.eurobydleni.cz/byty/3_1/prodej/ a to už se tam ty naše věci i více rozprostřeli. Ale stejně si pamatuji, že jsem se zbavovala čeho šlo :)

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.