Svatba

Jak jsme vyřešili jídlo a pití na svatbě?

Jak je na svatbě hlad, tak je to průšvih. Svatebčani musí mít co jíst a pít a pak je polovina úspěchu zaručena. Měli jsme klasickou svíčkovou a šunkové rolky, nebo jsme to pojali jinak? A jak to bylo se svatebním dortem?

Už z předchozích článků jste asi pochopili, že svatba nebyla tak úplně tradiční a v tom směru se to neslo i v oblasti jídla. Neprobíhal žádný servírovaný oběd, nebyla svíčková, nebylo „krmení“ knedlíčkovou polévkou. Tradice mám ráda, ale na naší svatbu by se to jednak nehodilo, v tom horku by ani svíčkovou nikdo jíst nechtěl a navíc, servírovat oběd devadesáti lidem, to by se pěkně protáhlo.

CO A JAK SE PODÁVALO K JÍDLU?

Rozhodli jsme se pro formu rautu a grilování. Raut byl složený ze zeleninových a ovocných salátů, pečiva a dalších příloh, grilovaly se různé druhy masa a taky nesměla chybět hromada řízků. Grilovat se začalo kolem páté (obřad byl ve tři), ale jídlo bylo k dispozici po celý den a večer. Když jsme se před svatbou sešli s majitelkou restaurace a sdělili jí, kolik řízků bychom si představovali, kroutila halvou a říkala, že se to nemůže sníst. To ale neznala naší rodinu. Řízky byly pryč rychlostí blesku. A my věděli, že to tak bude, protože na každé oslavě rodiny z Ondrovy strany se vždycky sní tolik řízků, kolik se jich usmaží a nic by nezbylo snad ani ve chvíli, kdy by jich byl plný kamion. Grilování jsme navíc zahájili před naším focením a tak hosté byli zabaveni i ve chvíli, kdy jsme byli pryč. Před půlnocí se pak podával guláš.

SLADKOSTI NA STOLE

Bylo jasné, že na stolech musí být co mlsat. Ať už jen tak na chuť, na zkrácení čekání před grilováním, nebo svatebním dortem. Na každém stole byl talíř Vlčnovských vdolečků, kterými jsme naplnili i výslužky. Je to taková bohatší varianta svatebních koláčků a jsou naprosto vynikající. Z Vlčnova na Moravě nám je poslali poštou a vše bez problémů přišlo. Pak se podávaly věnečky – ty nejlepší věnečky, které dělají naši známí kavárníci v Říčanech. Jsou jimi vyhlášení a ještě dnes spousta našich hostů o těch věnečcích básní a my jim je vozíme, když jedeme na návštěvu. K mlsání nebyly nakonec jen sladkosti – babička nás překvapila slaným „chlebíčkovým“ dortem, který na svatbu speciálně připravila a i ten přišel vhod. Z velké části jsme si na něm pochutnali druhý den k snídani.

SVATEBNÍ DORT

Svatební dort, to bylo obrovské svatební překvapení, které mě naprosto dojalo. Tak jako věnečky, dělali nám ho Petra s Tomášem z naší říčanské kavárny. Byl to pro nás svatební dar a my vůbec netušili, jak bude vypadat. Jen jsem Petře řekla, že by se mi líbil nahý dort a že já bych ráda čokoládový, ale Ondra vanilkový a tak že klidně ustoupím. Pak už jsem nic nevěděla, až najednou na svatbě přišel čas krájení dortu. Poslali nás do zahrady a zatím přinesli ten nejkrásnější, naprosto OBŘÍ dort. Kombinaci vanilky i čokolády, letní ovoce, zdobený květinami a na vrcholku Stormtrooper a já z marcipánu. Stál na nádherném kole dřeva, které pro tuto speciální příležitost vyrobil můj táta a bylo to celé naprosto dokonalé. Dort chutnal nebesky, stejně tak vypadal a bylo ho tolik, že jsme ho s ostatními ještě druhý den snídali.

PITÍ

Rozhodli jsme se, že zajistíme nealko, víno a pivo. Tvrdý alkohol pak pouze pro užší rodinu. Nakonec to vyšlo tak, že se vypilo asi 90 lahví Prosecca – ať už samotné, nebo s Aperolem, pak spousta bílého vína a trošku červeného a růžového. Nakonec i tvrdý alkohol byl pro všechny, ale nepilo se ho až tak moc. V zahradě jsme měli vlastní lednici a tak bylo pití krásně po ruce. Prosecco a tvrdý alkohol jsme se špuntovným měli vlastní a víno jsme využili z nabídky restaurace.

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.