Těhotná Jana

Těhotný nepracujou a na mateřský se nuděj

Dvě otázky, které nikdy nepokládejte pracujícím těhotným, pokud je vám život milý. Dvě z třistaosmdesátimilionů. A hned na úvod, berte to prosím trošku s nadsázkou, tak je to i myšleno – samozřejmě jsem do práce do poslední chvíle chodila dobrovolně a stejně tak dělala i svoje další aktivity :) I když jsem se zatím nezastavila, netajím se tím, že už teď se mi po srandě v práci stýská.

Tak když jsi těhotná, to nechodíš do práce, ne? A co na mateřský, už se nudíš?

TĚHOTNÁ VS. PRÁCE – co si myslí okolí?

Jana je těhotná, tak to už má pohodičku a jen příjemný starosti. To je určitě samý nakupování malejch oblečků, dechový cvičení na józe, jahody se šlehačkou, knížky o mateřství, masáže… Hlavně v těhotenství už nemusí chodit do práce, žejo, takže to je asi fakt relax. Oni těhotný totiž nemusej vydělávat peníze, hypotéku za ně zaplatí stát a ještě jim dá kapesný na kočárek. Jani, tak co, nezajdeme ve středu ve dvě na kafíčko – teda vlastně na čaj žejo – vždyť těhotný kafe nemůžou – ať se trošku rozptýlíš? Cože? Ty ještě pracuješ? No neblbni…. vždyť v kolikátym jsi měsíci? Už aspoň v pátym, ne? Tak se hlavně šetři, jo? Ty seš blázen.

TĚHOTNÁ VS. PRÁCE  – jak to je ve skutečnosti?

První tři měsíce odcházím z bytu na čtyřikrát, protože se vracím zvracet. Potřebovala bych o 2 hoďky víc spánku, ale ve skutečnosti spím o hodinu míň, abych se stihla nasnídat a vyzvracet. V práci má kolegyně česnekovej oběd a já jsem zase zelená. Ve tři si chci lehnout pod stůl a spát. V sedm se konečně vracím domů, zouvám si boty a usínám na sedačce. Tu mimopracovní zakázku zvládnu v sobotu. Další měsíce funím s těžkou kabelkou do MHD a koukám, co je venku tak zajímavýho, že tam všichni sedící tak upřeně zíraj. Těhotenský cvičení stihnu snad aspoň jednou týdně, nákupy klikám přes poledne na internetu, to ostatní URČITĚ stihnu, až mi začne mateřská. Ježiši, já za měsíc rodím, za týden mám začít mateřskou a ještě jsem neposlala dokumenty na sociálku, nebyla na předporodním kurzu a nezamluvila místo u pediatra. Deprese. To nemůžu všechno stihnout. Cože? Ve dvě na kafe – čaj? Dělá si ze mě prdel? Podejte mi sem ten hrnek kapučína.

NÁSTUP NA MATEŘSKOU – co si myslí okolí?

Dneska je pátek, Jana v pondělí začala oficiální mateřskou. Ježiši to už pátým dnem leží doma s nohama na stole a hrozně se nudí. Vždyť ona určitě vůbec neví, co dělat, prostě jen kouká na hodinky a čeká na porod. Musíme jí vymyslet nějakej program a zabavit jí, chudinku. Jani, tak co, co ta mateřská, to je nuda viď? No jen si to užívej tu pohodičku, co já bych za to dala, jen tak si měsíc odpočívat. Konečně máš čas na sebe, lenošit a číst si, desetkrát přeskládat stejnej šuplík s dupačkama… viď? No tak kdyby ses jako HODNĚ nudila, dej vědět, něco vymyslíme, jo? A nebo ne, já už pro tebe vlastně nějakej program mám. Piš si, ve středu v deset. Počkej… jak jako nemůžeš? Vždyť jsi na mateřský…?!

NÁSTUP NA MATEŘSKOU – jak je to ve skutečnosti?

Super, konečně mateřská! V podstatě všechna práce je už předelegovaná a já dodělávám poslední věci, aby vše bylo v pořádku uzavřeno. Honem dodělat ještě naplánované zakázky mimo práci, abych to nemusela řešit po porodu, nebo aby nezůstaly nevyřešené, kdybych rodila dřív. Letím k doktorovi, odpoledne vyzvednout papíry u druhého, zítra konečně předporodní kurz. Obvolat úřady, vyprat a vyžehlit věci pro Tondu, zabalit do porodnice, dokoupit poslední věci… a doma to vypadá jako po výbuchu. Panebože, já už jsem týden „doma“ a ještě jsem neměla ani jeden den klidu? Nedá se nic dělat, nechávám mobil na tichém režimu ve vedlejším pokoji a jdu si v klidu vyplnit všechny papíry do nemocnice a dotáhnout resty. Že bych si konečně hodila ty nohy na stůl a otevřela knížku? Vracím se k telefonu, nepřijaté hovory, zprávy. Co? Kam jestli nechci jít? Jestli se nudím? Díky za optání, z dlouhé chvíle už mám okousané nehty až na kost.

A co vy, pracující – vytížené těhotné? Taky vás tyhle naivní dotazy dokážou rozesmát, nebo někdy i vytočit? :) Už se těším, až fakt budu mít všechno hotové a vyzkouším ten odpočinek a čekání na porod a budu moct sama někomu zavolat a říct: Čau, já se nudím, nezajdeme na kafe? Cože? Ty nemůžeš? Ty chodíš do práce? No jen se šetři, ty jsi ale blázen. :D

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.