Těhotná Jana

Mise jméno: Jak se bude jmenovat #Juniorduff?

Moje břicho dosáhlo takové velikosti, že se mi o něj opíraj prsa, nebo si na něj můžu položit skleničku s pitím, a naše chytrá váha už nepozná, jestli na ní stojím já, nebo Ondra. Co si budeme povídat, do doby, než se potkáme s miminkem, už je to vlastně jen pár dní. Tak jsem si řekla, že už bych vám možná mohla prozradit, jak se bude jmenovat.

Je to pravda. Když člověk vybírá jméno pro svého potomka, uvědomí si, kolik lidí nesnáší. Tím se seznam možných jmen hodně zmenšuje a tak jsme projeli celý kalendář, i ten „čarodějnický“, a zůstalo nám jmen asi tolik, kolik bychom spočítali na jedné ruce. Moc nefandíme pojmenovávání dětí po rodičích, takže Ondřej na seznamu nebyl vůbec. Hodně se nám oběma líbí jméno Filip, což je i jméno mého táty, ale „vzít“ jsme ho nemohli – už se tak jmenují dva kluci z Ondrovy strany rodiny. Takže co teď?

Jsme spíš na tradiční jména, nebo chceme mít doma něco exotičtějšího? Ze zoufalství jsme si začali dělat srandu a vymýšleli co nejabsurdnější kombinace… Armani nebo Svijan Duffek, to by byl určitě frajer… každopádně pak sranda skončila a my to začli brát vážně. Rozhodně chceme tradiční, české jméno.

Nebudu to už dlouho obcházet. Přestávám mlžit hashtagem #juniorduff a řeknu vám, jak jsme se nakonec rozhodli. V červnu se nám narodí Toníček. Klasickej Antonín. A my se na něj moc těšíme. A že bude mít chudák svátek jen pár dnů od narozenin? No a co. Ondra to tak taky má a slaví tak svůj svátek né na Ondřeje, ale na Serváce. Uvidíme, jak to vymyslíme s Tondou.

A co na to zbytek rodiny? Toník se všem líbil, jen Ondrova babička a moje druhá mamka nás ještě zkoušely popostrčit, ať si to rozmyslíme, ale my se nedali. Toníčka už nám nikdo neodpáře. Leda, že by si z nás nakonec udělal legraci a narodila by se Stela. To by teprv byla jízda!

8 komentářů: „Mise jméno: Jak se bude jmenovat #Juniorduff?“

 1. Tedaaa :-))) jsem ve 4. měsíci a o Stele i o Tondovi vážně uvažujeme taky :-))) tak hlavně ať je JuniorDuff zdravý a hladký porod přeju :)))
  Markéta

  1. Jéé to je super :))) U nás se Stela líbí hlavně mně, u Ondry by mi asi neprošla, ale když nám na ultrazvuku ukázali kluka, řekl mi, že ať si pro holčičku napíšu do papírů jméno, jaký chci. A Stela se mi líbí hrozně. Držím palce, ať je těhotenství bez komplikací a vůbec všechno v pořádku :)))

 2. Skvělý jméno, nám se v listopadu narodí taky Toníček! 😊 Byl to favorit okamžitě, ještě než jsme vůbec věděli pohlaví. To jméno má prostě spoustu variant, Toníků není zase tolik, ale podle mě jejich čas ještě přijde. Hodně štestí do finiše, držím pěsti! ☺

  1. Přesně tak! A my už si na něj tak zvykli, že nám přijde, že by se to miminko fakt už jinak jmenovat nemohlo. Letos podle mě přibyde hodně Toníků, protože mám v okolí docela hodně těhotných a nebo čerstvých maminek, které právě Tondu mají taky. Držím palce, ať těhotenství i všechno po něm probíhá v co největší pohodě! A hlavně přežít s břichem horka v létě :)

   1. Je fakt, že se náš výběr zatím všem vlastně líbil a i kdyby ne, tak by mi to bylo buřt. Mám úplně stejný pocit jako ty, už jsme si s manželem na to jméno natolik zvykli, že by jiné vůbec nepřipadalo v úvahu. Ale jsem teda matka roku, protože jsem si myslela, že mají Toníčci svátek až v červenci a hele, oni už v červnu. :-D Díky moc! :)

 3. Tonicek je super jmeno taky se mi vzdycky libilo! stella je dneska kazda druha holcicka hned po sofii;)

  1. Mně se původně líbila pro holčičku Ema, Ela, ale to mají v našem okolí snad všichni, Stelu naopak ne. On si člověk nevybere. Ale ultrazvuky zatím ukazují jasného chlapečka, tak snad se nemýlí a budeme mít toho Toníka :D

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.