Po Česku

Víkend na zámku Napajedla

Loni jsme k Vánocům jako dárek dostali víkendový pobyt na zámku Napajedla. A protože jsme trošku ostudy a pořád nemáme čas, povedlo se nám tam vyrazit až letos na velikonoční víkend. Počtěte si o tom, jakou jsme měli komnatu, kam jsme vyrazili na výlety a taky o tom, že jsme se vlastně tím víkendem opět projedli.

BRNO – GASTRONOMICKÝ ROZJEZD

Vyšlo to hezky, v pátek byl svátek a tak jsem si vzala volno už o den dřív a prodloužili jsme si výlet o noc v Brně. Do Brna jezdíme moc rádi, protože tam je pořád hodně podniků, které jsme zatím neochutnali. Dálnice byla zacpaná, takže jsme dorazili až k večeru. Hned po ubytování nás to táhlo do centra na večeři. Byl Zelený čtvrtek a snad všichni v Brně vyšli do ulic na zelené pivo. To byla neuvěřitelná atmosféra! Ale taky všude plné restaurace. Já měla vytipovanou vietnamskou Gỗ v Běhounské ulici a tam naštěstí bylo volno. Dala jsem si Bún chả, moje oblíbené jídlo a fakt mi chutnalo. Ondra si dal jen závitky, protože si šetřil místo, aby si mohl dát ještě něco dalšího, někde jinde.

Nakonec to ale vypadalo, že chudák bude hlady, protože všechny ostatní restaurace byly beznadějně obsazené a nakonec se nám podařilo ulovit místa alespoň ve Stopkově Plzeňské Pivnici. Ondra si dal tatarák a pivo, já sýrový talíř. Sice to nebyla velká gastronomická pecka, ale byli jsme rádi, že jsme se někam vešli a obsluha byla opravdu moc příjemná. Na cestu do hotelu si Ondra koupil palačinku s Nutellou a banánem v Poe Poe a já mu pěkně záviděla, protože pořád nesmím ten cukr.

Ráno jsme po hotelové snídani vyrazili na kávu. Původně byl v plánu SKØG, ale protože otevírali až později, zavítali jsme do Mymiky a to rozhodně byla dobrá volba. Je to menší kavárnička, útulná a mají narozdíl od SKØGU velkou nabídku jídla – včetně kaší, chia bowl a dalších dobrot. My byli najedení a tak jsme si dali jen kávu – já capuccino a Ondra V60. Než jsme se ale vydali na cestu do Napajedel, nesměla chybět návštěva v naší oblíbené burgrárně Burger Inn. Ani tentokrát nás nezklamali – podle mě tady mají jedny z nejlepších burgerů, asi tak stejně dobré, jako v pražské Palandě.

Kavárna Mymika
Kavárna Mymika
Kavárna Mymika
Burger Inn
Burger Inn

VÍKEND NA ZÁMKU MŮŽE ZAČÍT

Do Napajedel je to z Brna asi hodina cesty. Po příjezdu nás přivítala příjemná paní, která nám svěřila klíče od pokoje, brány, zámku a dalších dveří. Žádná karta, jako v klasickém hotelu :) Dovedla nás dlouhými chodbami na pokoj, který se jmenuje Proměny. Krásný, celý bílý a světlý pokoj s výhledem do parku a dominující prosklenou stěnou do koupelny s obrovskou vanou a dešťovou sprchou. Bylo nám jasné, že tady si skvěle odpočineme a to jsme oba po pracovním shonu fakt potřebovali.

Vybalili jsme si, prohlédli si knížky, které nás čekaly na pokoji a vyrazili na procházku po Napajedlech. Ondra si u cyklostesky dal zelené pivo a užívali jsme si jarního sluníčka. Pak jsme si nakoupili ovoce a nějaké dobroty na večer a vrátili se do zámku na večeři. Vaří tady z lokálních surovin, dobrou domácí kuchyni. K večeři byla rýže a jarní kuřecí roláda a jako dezert limetkový cheesecake. Všechno jsme zapíjeli nealkoholickým sektem, který nám pohotově nabídli místo alkoholického.

VÝLETY PO OKOLÍ A ZÁMECKÁ VEČEŘE

Snídani jsme si mohli nechat donést na pokoj, nebo se najíst spolu s ostatními hosty, a i když jsme si původně říkali, že na pokoji to bude pohodlnější, nakonec jsme zvolili druhou variantu. Potom jsme se vypravili na výlety. První byl na programu hrad Buchlov a následoval park zámku Buchlovice. Jako další místa nám kamarádi doporučili archeologický skanzen Modrá a lázně Luhačovice, ale protože už nás trochu tlačil čas, zvolili jsme místo dalšího výletování zastávku na oběd a násladnou kávu.

Na oběd jsme zajeli na rodinnou farmu Na Haldě, kde byla jarní nabídka poctivé české kuchyně. Je to moc hezké místo pro výlet s dětmi – všude ohrady se zvířaty a taky super hřiště. Porce byly obrovské, ale na dobrou kávu nám místo rozhodně zbylo, takže následoval přesun do zlínské kavárny Kafec, kde jsem si dala Coffee Bitter (cold brew s tonicem) a Ondra kokosový cheesecake, který chutnal fakt skvěle, jako Raffaello.

Farma Na Haldě
Farma Na Haldě
Farma Na Haldě
Kafec ve Zlíně
Kafec ve Zlíně
Kafec ve Zlíně

Po návratu na zámek jsme si odpočinuli a v šest se podávala čtyřchodová večeře. Jarní salátek, jatýrka v sádle, hráškový krém, kuřecí supreme s nádivkou a kaší a jako dezert tvarohový dortík. Všechno bylo vynikající a tak jsme se najedli, že jsme se do naší komnaty sotva odvalili. Stejně jsem ale neodolala si ještě jednou napustit tu skvělou, velkou vanu.

Byl to moc příjemný víkend a zámek nám poskytnul opravdu královský odpočinek mezi uspěchanými pracovními dny. Určitě tomu přispělo i to, že ještě nebyla sezona a zámek tak byl jenom pro nás a pár dalších hostů.

 

1 komentář: „Víkend na zámku Napajedla“

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.