Těhotná Jana

Jakou jsme vybrali porodnici?

Když jsem šla poprvé k doktorce jako těhotná, nečekala jsem, že mi už na téhle návštěvě řekne, abych si začala vybírat porodnici. Cože? Vždyť budu rodit až za 9 měsíců! D e v ě t! No jo, jenomže to jsem se pěkně spletla, ne tedy s tím, za jak dlouho budu rodit, ale s tím, kdy musím mít rozhodnuto kde. Ve čtrnáctém týdnu je potřeba poslat do porodnice registraci, obzvlášť, pokud se člověk chystá rodit v Praze.

Na rozhodnutí zbývalo skoro 8 týdnů. Věděla jsem, že chci rodit v co největší možné pohodě, v rámci možností nemocničního prostředí, někde, kde se mnou bude moct být manžel a někde, kde budou mě a miminko respektovat a dopřejí nám být spolu. Zároveň jsem ale chtěla porodnici, ve které zvládnou i případné komplikace a kde to nebude vypadat, jako ve středověku. Strašně nemocnic mě totiž děsí tím, že to v nich vypadá, jako v historickém filmu. Ačkoliv to třeba na jejich profesionální práci vliv nemá, cítím se mnohem více v klidu, když vidím, že je tam čisto a moderní vybavení.

Líbila se mi porodnice v Neratovicích, ale Ondra měl jasno. Juniorduff by se měl narodit v Praze. A v rámci dojezdové vzdálenosti jsem i já uznala, že to bude praktičtější. Ondrův důvod byl ale o něco vtipnější:

No to ses zbláznila! Stačí, že bude mít trvalý bydliště Říčany, tak ať se ten chudák aspoň narodí v Praze. Přece nebude mít v rodnym listu Neratovice.

Po Neratovicích mě to táhlo do Podolí, protože se tam narodila ségra a celkově jsem z okolí slyšela většinou samé dobré ohlasy. Prostudovala jsem weby různých porodnic, jako správná „těhulka“ a „bydlenka“ pročetla zkušenosti v diskuzích a zážitky z některých porodnic mě fakt vyděsily.

A tak jsem u Podolí zůstala i dál. Proces přihlášení do porodnic v Praze na mě působí, jako když se lvi perou o kus masa. Porodnice na každý termín uvolní určitý počet míst, v přesný čas otevře registraci a všechny těhotné, kterým právě začal 14. týden se začnou prát o místa. A ta bývají rozebraná klidně i během 20 vteřin.

Podolí jsem si vybrala i pro screeningy v prvním i druhém trimestru, abych si před registrací trošku omrkla místo činu. Setkala jsem se se strašně příjemným personálem a ukázalo se, že od doby, co se tam v roce 2002 narodila ségra, prošla porodnice ještě znatelnou rekonstrukcí. Na screeningu jsem souhlasila s přihláškou do studie o porodní váze dětí, takže se ještě před poradnou a porodem do Podolí párkrát vypravím na ultrazvuky navíc.

V rámci podpisu smlouvy při potvrzení registrace do porodnice si můžete vybrat „Podolský balíček“, který si zaplatíte asi za 2000 Kč. Znamená to, že pak s vámi může doprovod na sál, máte parkování, hygienické potřeby, přednostní nárok na nadstandardní porodní sál a pokoj a pak tam jsou ještě další položky, jako například bezplatná wifi a občerstvení na porodním sále pro doprovod. U toho jsme se pobavili a představovali si, jak bude kolem Ondry chodit sestřička s tácem jídla, zatímco já se budu snažit přivést na svět našeho potomka.

Dáte si něco na zub, tatínku? Mohu nabídnout jednohubku, nebo raději chlebíček? A v pět servírujeme čaj.

Tak snad jsme vybrali dobře. Jakou porodnici a proč jste si vybraly vy? Máte zkušenosti z Podolí?

A na závěr ještě něco pro pobavení. Jak bude to naše dítě asi vypadat? Myslíte, že se narodí fousatý?

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s