Těhotná Jana

Holka nebo kluk?

V úterý jsme byli v Podolí na druhém screeningu – na ultrazvuku, kde mrňouse prohlédnou od hlavy až k patě. Právě při tomto vyšetření se většinou ukáže, jestli se v břiše schovává holka, nebo kluk.

Jestli chceme vědět, co to bude? No jasně! Na tom jsme se shodli hned. Ondra dokonce odmítal vymýšlet jména, dokud nám neřeknou, jestli se nám narodí kluk, nebo holčička. V mojí hlavě to vypadalo celkem jasně. Byla jsem přesvědčená, že čekáme holku a bude se jmenovat Stela. Nahrával tomu i ultrazvuk v 18. týdnu, na kterém se miminko tak stydělo, že nám neukázalo vůbec nic. A v rodině to bylo asi tak 50:50.

Doktorka na ultrazvuku byla super, věcně nám popisovala každou část tělíčka, včetně vnitřních orgánů a ještě než se dostala k ledvinám, Ondra už se dožadoval informací o pohlaví. O několik minut později jsme se k tomu místu skutečně dostali a paní doktorka nás ještě chvíli napínala. Nechala nás hádat. Ondra hned řekl, že je to kluk, zatímco já jsem se v ultrazvukovém obrazu pořád nemohla vyznat a tipovala holčičku. Miminko předvádělo nejrůznější pohybové kreace, chvíli bylo v záběru a pak zase uteklo, takže jsme ho pozorovali na zastaveném obrazu a po pár minutách už nám ho popsala i doktorka: Tady vidíte penis, je to kluk. V duchu jsem se smála a vybavila si, jak mi podobnou situaci popisovala kamarádka a smály jsme se při porovnání představy a relity.

Představa: Maminko a tatínku, budete mít chlapečka! Realita: Tady vidíte penis. :D

„No jo, to je jasný, ten bude po mně!“ kasal se hned Ondra a když doktorka viděla jeho nadšení, dokonce mu důkaz z ultrazvuku na památu vytiskla.

Takže my budeme mít chlapečka! Bylo to pro mě velké překvapení a moc se na něj těším. Mám samé ségry a kluka v rodině nemáme, takže mě naučí, jak si hrát s autama a taky se Ondra bude mít s kým dělit o svoje lego a koukat na Star Wars, u kterých já vždycky s jisototou usnu.

8 komentářů: „Holka nebo kluk?“

  1. Moc děkujeme :) No jo, to se říká, že holky si hned tatínky omotaj kolem prstu, i když nejdřív chtěli malý fotbalisty a hokejisty :)

 1. My jsme si pohlaví miminka říct nenechali. Celou dobu jsem však byla přesvědčena, že to bude holka a to i přestože jsme prokletí a všichni u nás rodí kluky. Když pak na porodním sále pan primář řekl, že tam máme pindíka bylo vymalováno a já jsem si domů odnášela malého Štěpánka!

  S klukama je sranda uvidíš sama.

  Marketatrpisovska.blogspot.cz//LIFESTYLE BOOK

  1. To obdivuju! Já jsem tak strašně zvědavá, že bych to nevydržela nevědět :D Už se na něj hrozně těšim, na kluka jednoho. :)

 2. Gratuluji, je to to nejkrásnější na světě…mít miminko… Chm, chm, chm…snad všichni mají kluka. To bude za chvilku naše slečna jediná na světe :-) Už jí je skoro rok a strašně to utíká, jen to vaření šlo trochu stranou :-(

  1. Už se na to všechno hrozně těším, i když si těhotenství zatím docela užívám :) Taky jsem překvapená, kolik kluků se má letos kolem mě narodit a k nim jen jedna těhotná, co čeká holčičku! Tak snad se to zase brzy otočí, aby tu bylo i dost princezen :) Já vaření a druhý blog postavila na druhou kolej už teď, nějak mi na to nezbývá čas / energie po práci :( Snad se k tomu zase brzy obě zvládneme vrátit!

Komentuj:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.